Mor Çatı’da Gönüllü Olmak

Mor Çatı kadına yönelik erkek şiddeti alanında mücadele yürüten feminist bir örgüttür ve erkek şiddetine karşı mücadelesini kadınlar tarafından oluşturulan geniş bir gönüllü ağı aracılığıyla sürdürmektedir.

Mor Çatı gönüllülerinden Mor Çatı politikasını oluşturmaya katkı sunmaları beklenir. Mor Çatı gönüllüsü olmak için belirli dönemlerde düzenlenen Mor Buluşma Toplantıları’na ve Gönüllü Atölyeleri’ne katılmak gerekir. Mor Buluşma ve Gönüllü Atölye çalışmalarında toplumsal cinsiyet ve erkek şiddetine ilişkin farkındalığı yükseltmek hedeflenir. Kadına yönelik şiddete ilişkin Türkiye’de sürdürülen mücadelenin tarihine, hukuksal düzenlemelere, dayanışma merkezi ve sığınakta feminist yöntemlerle sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgiler verilir ve deneyim paylaşımı yapılır.

Mor Buluşmalar ve Gönüllü Atölyeleri’ne katıldıktan sonra, mevcut çalışma gruplarına katılarak veya belli bir konu çevresinde yeni bir çalışma grubunun kurulmasını sağlayarak farklı alanlarda dayanışma ağının içerisinde yer alabilirsiniz. Yapılan gönüllü çalışmalar, sadece Mor Çatı’ya katkı sağlamaz, aynı zamanda kendi kadınlık deneyimlerimizin üzerine düşünme alanı da açar.

Gönüllü olmanız için katılmanız gereken Mor Buluşma ve Gönüllü Atölyeleri’nin tarihleri ve nasıl başvurulacağına ilişkin detaylar en az 1 ay öncesinde Mor Çatı’dan haber ve duyuruları alabileceğiniz Mor Buluşma mail grubunda paylaşılacak, atölyelerin katılımcıları yapılan başvurular arasından belirlenecektir.

Eğer Mor Çatı’ya ve çalışmalarına dair duyuruları almak isterseniz aşağıdaki bölümü doldurarak mail grubuna eklenebilirsiniz.

Erkek şiddetine karşı mücadelenin parçası olmak için gönüllü olmak dışında da yapabilecekleriniz var. Mor Çatı içeriklerini okuyup, takip ederek ve paylaşarak sözümüzün yayılmasına katkı sunabilir, İstanbul dışında yaşıyorsanız kendi ilinizdeki kadın örgütleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Erkek şiddetine karşı mücadelemiz hayatımızın her alanında verdiğimiz mücadele ile büyüyor!

İletişim Formu