Skip to main content
MOR MUHABBETLER

30 Ocak Cumartesi Mor Muhabbet’te buluşuyoruz!

By 19 Ocak 2016No Comments

Yeni yılda Mor Muhabbet ekibi olarak hepinize erkek şiddetine karşı beraber ördüğümüz kadın dayanışmamızla güçlendiğimiz, barış ve umut dolu günler dileriz. 

Sevgili arkadaşlar, 

Yeni yılda Mor Muhabbet ekibi olarak hepinize erkek şiddetine karşı beraber ördüğümüz kadın dayanışmamızla güçlendiğimiz, barış ve umut dolu günler dileriz. 

Bir yandan kendi evlerimizde, yakın ilişkilerimiz gibi özel alanlarımızda ve kamusal alanda her gün erkek şiddeti, hegemonik ve normatif erkeklikle mücadele ederken, tüm kadınlara açık tartışma toplantılarımızda birlikte fikir üretip, düşünüp, tartışıp, örgütleniyor, dayanışmadan güç alıyoruz. Aynı zamanda çevremizdeki kadın yazarlara, film senaristlerine ve yönetmenlere, akademisyenlere ve araştırma yapanlara kulak vermeye de çalışıyoruz. Yeni yılda Mor Muhabbet’i biraz daha geç başlatıyor, Cumartesi (30 Ocak) günü hepinizi ‘Sinema muhabbetimize’ davet ediyoruz.  “Hannah Arendt” isimli filmi izleyip sonrasında feminist bir perspektiften değerlendirelim istiyoruz. 

Ardından her ayın 2.cumartesi günü ev içi şiddet, feminizm, erkek şiddeti, kadınlık gündemleri, Mor Çatı’nın mücadele alanlarıyla alakalı konulara her zamanki gibi ışık tutmaya devam etmeyi hedefliyoruz.

“Hannah Arendt” Hakkında: 

Feminist yönetmen Margarette Von Trotta’nın yönettiği “Hannah Arendt” ünlü düşünür ve yazar Hannah Arendt’in, sonradan kaleme alacağı “Kötülüğün Sıradanlığı” kitabının konusunu oluşturan Nazi Otto Adolf Eichmann’ın savaş suçlarını New Yorker’a rapor etmesiyle başından geçenlere odaklanıyor. Film 2012 yılında vizyona girmiş, Hannah Arendt’i canlandıran Barbara Sukowa olmak üzere pek çok ödül kazanmıştı.

Ne zaman: Cumartesi, 30.01. saat 16.00da

Nerede: Mor Çatı Dayanışma Merkezi

Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Anadolu Sk. 23-4, Beyoğlu / Taksim 

Kroki: https://morcati.org.tr/tr/iletisim 

Hepinizi bekleriz!
Sevgiler

Mor Muhabbet Ekibi

 

Leave a Reply