Skip to main content
MOR MUHABBETLER

"Berlin'de bir sığınak deneyimi – Kendilerini kadın olarak tanımlayanlar birlikte eril şiddete karşı güçleniyor"

By 24 Şubat 2014No Comments

27 Şubat Perşembe akşamı saat 19.00’da Dayanışma Merkezi’mizde Mor Çatı gönüllüsü Tuğba Tanyılmaz* Berlin’den sığınak deneyimi aktaracak.

Sevgili Kadınlar,

27 Şubat Perşembe akşamı saat 19.00’da Dayanışma Merkezi’mizde Mor Çatı gönüllüsü Tuğba Tanyılmaz* Berlin’den sığınak deneyimi aktaracak. Kadın sığınağının Trans bireylere de açılması ile beraber özel ihtiyaçlar olarak neler ortaya çıktı ve neler düşünüldü? Dayanışma pratikte transfobi ile nasıl baş ediyor? Hangi yöntemler öngörüldü? Erkek şiddetinden uzaklaşmak isteyenleri ortaklaştıran kadınlık deneyimi veya ayıran kadın, erkek ve trans deneyimleri nasıl ele alınıyor? Kısa bir sunumdan sonra, açık toplantıda sorularımızı ve düşüncelerimizi paylaşacağız.

Adres ve kroki için: https://morcati.org.tr/tr/iletisim

Hepinizi bekleriz,

Sevgiler

Mor Muhabbet Ekibi 

*Tuğba Tanyılmaz ve Berlin’deki sığınak deneyiminden:

“”Cocon” isimli Berlin Kadın Sığınağının 2,5 yıllık bir deneyimim var. Berlin’deki diğer 5  kadın sığınağı gibi, kadın ve çocukları için koruma, da(ya)nışma ve destek veriliyor. Sadece çalıştığım bu sığınak trans bireylere açık. 1,5 senedir kendilerini kadın olarak tanımlayan tüm insanlara destek veriyoruz. Yaklaşık iki yıldır bu konunun üzerinde çalışıyoruz ve sığınağımızın konseptini ayrımcılığı önlemek için geliştiriyoruz.”

 

Leave a Reply