Skip to main content
MOR MUHABBETLER

Mor Muhabbet : "Annelik ve Feminizm"

By 3 Temmuz 2015No Comments

Geçtiğimiz cumartesi bir süre ara vereceğimiz Mor Muhabbet etkinliğini 22 kadınla birlikte çok canlı ve aktif tartışmalar, paylaşımlarla gerçekleştirdik. 

Merhabalar,

Geçtiğimiz cumartesi bir süre ara vereceğimiz Mor Muhabbet etkinliğini 22 kadınla birlikte çok canlı ve aktif tartışmalar, paylaşımlarla gerçekleştirdik. Etkinlik boyunca her kadının, yani hepimizin kendi hayatlarımıza dair isteklerimiz ve planlarımızı (çocuk şimdi, sonra, hiç, belki) gerçekleştirmeyi çalıştığımızda, toplumda belli ayrımcılıklara, baskıya, sistematik şiddet türlerine maruz bırakıldığımızı konuştuk. Kadın olmak için anne olmamız bekleniyor, ama anne olduğumuzda belli bir anne tipine uymamız gerekiyor yoksa yine ‘başarısız’ kategorisine girebiliyoruz. Annelik ve kadınların doğurganlığı mitler tarafından da destekleniyor, tekrardan üretiliyor; hem isteklerimizi keşfederken, yaşamımızı kurarken hem de onları pratiğe dökerken.

Oysa biz biliyoruz ki, kadınlar hayatlarında neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair en doğru tercihi kendileri yapacaktır.

Tüm bu konuşmalarla birlikte çok güzel bir muhabbet geçirdik, herkese çok teşekkürler. Önemli olan, bu sistematik baskının ve toplumun yarattığı eşitsizliğin olabildiğince farkında olup, kendimiz nasıl yaşamak istiyorsak yaşamak ve birbirimizle dayanışabilmek

Temmuz ve Ağustos ayında yaz tatiline çıkıyoruz. Bir sonraki Mor Muhabbet’te, Eylül ayında görüşmek üzere

Çok sevgiler

 

Leave a Reply