Skip to main content
MOR MUHABBETLER

Mor Muhabbet: "Çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetin bir biçimi olarak çocuk yaşta evlilik: Kavramlar ve ev içi şiddet ile mücadele yolları"

By 10 Şubat 2014No Comments

Kız çocuklarının zorla evlendirilmesi ve çocuk istismarı hakkında konuşmaya 15 Şubat Cumartesi,  saat 17.00’de  Mor Muhabbet’te devam edeceğiz. Mor Çatı gönüllüsü Serap Altekin ‘çocuk yaşta evlilik’ ile ilgili kavramsal çalışmalarını bizlerle paylaşacak ve bu alanda kullanılan kavramları ve ne tür mücadele yolları izleyebileceğimizi birlikte tartışacağız.

Sevgili Kadınlar, 

Kız çocuklarının zorla evlendirilmesi ve çocuk istismarı hakkında konuşmaya 15 Şubat Cumartesi,  saat 17.00’de  Mor Muhabbet’te devam edeceğiz.

Mor Çatı gönüllüsü Serap Altekin ‘çocuk yaşta evlilik’ ile ilgili kavramsal çalışmalarını bizlerle paylaşacak ve bu alanda kullanılan kavramları ve ne tür mücadele yolları izleyebileceğimizi birlikte tartışacağız.

Tarih: 15.02.2014, Cumartesi 

Saat: 17.00 

Nerede: Mor Çatı Dayanışma Merkezi,

Kroki: https://morcati.org.tr/tr/iletisim

 

Konuya ilişkin… 

* “Türkiye’de ve dünyada çocuk yaşta evlilikler & çocuk istismarı” http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/cocuk-evlilikleri-ve-travmalar

* “Neden “Çocuk Gelin” denilmemeli ?” http://tvarsivi.com/player.php?e=132719

* “Sosyal Medya: Çocuk Yaşta Evlilik” http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/140116_canli_cocuk_yasta_evlilik.shtml

* Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde verilen Yazılı ve Sözlü Soru Önergelerine Verilen Yanıtlar

 http://www.cocukhaklariizleme.org/turkiye-buyuk-millet-meclisinde-verilen-yazili-ve-sozlu-soru-onergelerine-verilen-yanitlar

 

Hepinizi bekleriz,

Sevgiler

Mor Muhabbet Ekibi 

”Çocuk yaştaki evlilik çocuk istismarının çok yönlü sömürü ve erkek şiddet eylemlerinden biridir”

 

Leave a Reply